ترند اليوم

Netflix Tarihinin En Maliyetli Dizisi Yayında Peki Sandman Nasıl Bir Dizi? – E-Okur


Netflix tarihinde bugüne kadar ekranlarda en hızlı dizi olan Kum Adam, yakında Netflixte olacak. Çizgi roman ile dünyayı sarsan Sandman’da bizi neler bekliyor?
Daha önceden yayınlanmış olan çizgi romanların sinema Veya dizi olarak uyarılmaya hepimiz alıştık galiba. Genel olarak gördüğümüz hikayeler ve güzel eşyalar arka planını hep bir romanla bağdaştırmaya da alıştık. Netflix için en hızlı dizi Olacak olan Sandman için de durum şu an aynı gibi görünüyor.

DC tarafından üretilen ve muhafaza daha zor ve çocuklara daha uygun olan hikayelerin bulunduğu alt yayın evi olan baş dönmesi Etiketine sahip olarak çıkan Sandman, çok boy etki ve küresel çapta bir fenomen haline geldi, birçok hakimiyetin kıstasını yönetenler ve diğer doğacak olan serilere de öncülük etmiş oldu. Bu çizgi roman çıktıktan ve popüler gördükten sonra ise dizi yapılsa nasıl olur sorular da sorulmaya başlanmıştı. Yakın zamanda bu soruların cevabını almış bulunuyorum.

Sandman Kimdir karakteri için para var mı?

En Maliyetli Dizi

Çizgi romanların yeni yeni ortaya çıkmaya başlaması dönmelerde DC yayınevi, Batman’in muazzam başarısının hemen ardından takım elbiseli, gaz maskesi olan bir kahraman üretti. Sandman is mini kendilerine ait bu kahramana çizgi roman sevenler sempati duydu ama diğerleri kadar popüler olmayı başaramadı. 90’lı yıllar için bu karakter, konuk oyuncu olduğu bir kaç yer dışında fazla yer aldığı bir yer olmasa da, büyük çizgi roman serüvenlerinden oldu.

1980’lerin sonunda ise DC, Sandman isimli karakterini yeniledi. Bu is için de Amerikan TanrılarıYıldız Tozu, Coraline, Anansi Çocukları gibi birçok farklı eserden seveni neil gaiman ile açıklamaya vardılar. Normalde anlatılacak hikaye türü olan kahraman için işler farklı bir boyuta taşındı. Farklı bölümler ve yönetimin de desteğiyle farklı ortaya çıktı ve yeni bir Sandman ortaya çıktı.

Rüyaların efendisi ismine sahip olan Morpheus ile tanışmaya hazır mısınız?

En Maliyetli Dizi

Maliyetli dizi Sandman’da evreni için en önemli karakter olan Sandman, Sonsuz (yani Türkçeye çevirisi “daimiler” olarak bilinen) aile üyeleriper. Aile içinde toplam 7 kardeş bulunur. Ama bilirsin ki, hayatını bilen sensin: Kader yani kader, Ölüm yani ölüm, Rüya, rüya anlamında gelen baş karakter, Yıkım yani Yıkım, Arzu yani Arzu, Despire yani Umutsuzluk ve Solarak ise Solar Delirium yanisılıkırılıkıları. Bu karakterler doğrudan kardeş değillerdir güçlerini temsil etmekten yola çıkarak alana hükmederler ve o alana hükmederler.

Genel olarak siyah saç ve soluk, beyaz bir tene sahip olan Morfeus istenilen şekli alabilse de ona insanlar gore de şekil alabilmektedir. Ölümsüz desek yanlış olmaz herhalde bu karakter için çünkü çok farklı güçler ve büyümeye sahip.

Sandman dünyanın en iyi arkadaşıdır. Çünkü 75 Roman’ın doğumundan dolayı özür dilerim antoloji gibi ilerlemektedir. Bu hikayelerin içerikleri aslında ana karakter olan Sandman zaman zaman konuk oyuncu veya yan karakter olarak da görülebiliyor. Bu nedenle dizide farklı sonuçların görülme olasılığı de olasıdır.

Peki dizi neyi anlatıcak?

En baştaki dizi olan Sandman için Netflix’in yayımlayacağı fragmanı inceleyecek olursak, ilk sezon için çizgi roman ilk iki deride artık karakter ve bölümleri izleyebiliriz. Sırasıyla devamından dolayı da karakterleri tanımamız çok da güç olmayacak.

Yaşayan olaylar fragmanın incelemesinden de açıklamak üzere, büyücü olan Olaylar, fragmanda Roderick Burgess’in Rüya karakterini hapsetmesi ile başlıyor. Çizgi romanda bir cam içinde tam 70 yıl hapsolan karakteri ise Rüya (Tom Sturridge) canlandırıyor olacak. Daha sonra is buradan kurtulup alınan güçlerinin ve özel eşyalarının peşine düşecek. En sade şekilde ve sürprizleri bozmayacak biçimlerde boylemiz açıklama mümkün ama ortalık karışacak!

kum adam

Fragmanda bulunan bi sahnede Boyd Holbrook’un canlandırdığı olduğu Korintli karakteristiği de görülmektedir. Gözleri Olmayan ve takıntılı süregelen biri olarak dünya da kaçak olarak hayatıen bi karakter. Bu donanımımız karakter ve Lyta Hall, Gilbert ve Rose gibi karakterlerin final sahnesinde görmemiz de mümkün.

Ve Sandman’ın arkadaşı Roman Tariqah, büyük bir feminist olmayı seven tek kişi. Watchmen ve V for Vendetta ile de neredeyse aynı özelliklere sahiptir. Bakalım Netflix en kısa sürede dizisi olan Sandman’ı farklı olanlara ulaşacak şekilde uyarabilecek mi?

مقالات ذات صلة

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

زر الذهاب إلى الأعلى
x
error: Content is protected !!
%d مدونون معجبون بهذه: